Aromaterapia

Aromaterapia

Termin aromaterapia oznacza metodę terapii medycyny naturalnej, praktykę wprowadzania, naturalnych wonnych olejków eterycznych, pochodzenia roślinnego do organizmu poprzez drogi oddechowe. Aromachologia zajmuje się szeroko rozumianym wpływem zapachów na stan psychofizyczny człowieka.

 

Obcowanie z zapachami naturalnych olejków eterycznych nie tylko wpływa pozytywnie na funkcje umysłowe, ale wdychane do płuc mają zbawienny wpływ na cały organizm.

Ogromne zapotrzebowanie na substancje zapachowe, w tym na olejki eteryczne spowodowało, że powstały tysiące syntetycznych substancji zapachowych, którymi z mniejszym lub większym powodzeniem zastępuje się drogie składniki naturalne.

 

Ponad wszelką wątpliwość, stwierdzono, że żadne produkty syntetyczne nie są w stanie odtworzyć terapeutycznych wartości naturalnego olejku uzyskanego bezpośrednio z aparatu destylacyjnego na plantacji. Kupując olejki lub ich mieszaniny należy zawsze zwracać uwagę na wiarygodność dostawcy i orientować się w proporcjach cenowych. Oferta bardzo tania zawsze winna budzić podejrzenia. Olejki eteryczne używane w naszych świecach posiadają gwarancję zgodności z normami Farmakopei Polskiej (F.P.), Brytyjskiej (B.P.) lub Międzynarodowej Organizacji Normalizacji (ISO).